"המשחק הוא בעצמו תרפיה” – דונלד ויניקוט

הידעתם? ישראל היא מעצמת משחק הקלפים ברידג' דווקא בקרב צעירים!

תפיסה מוטעית נוספת היא שברידג' מבוסס בעיקר על מזל, הוועד האולימפי העולמי ואיגוד הספורט התחרותי הבינלאומי הכיר במשחק כענף ספורט לכל דבר.

בכל רחבי העולם המשחק הפופולרי כבר קרוב ל-100 שנה, זה לא מפתיע שרמת הפופולריות שלו נמצאת בעלייה מתמדת, מלבד ההנאה והבילוי החברתי שברידג' מציע לאנשים, בניגוד למשחקי קלפים כמו פוקר או רמי, ברידג' דורש אינטראקציה בין המשתתפים. המשחק מיועד לארבעה שחקנים, בחלוקה לשני זוגות שמתחרים זה בזה. הזוגות המשחקים צריכים לפתח "שפה" ללא מילים משלהם, כדי לבצע את המהלכים ולהיעזר בזיכרון, לא רק כדי לנחש אילו קלפים עלולים להיות אצל הזוג המתחרה, אלא גם אצל בן הזוג שלהם.

המשחק דורש שימוש בכישורים אנושיים כמו תחכום, אינטואיציה, ניחוש מחושב, כימיה, קריאת שפת גוף ובעיקר – זיכרון טוב. וזו, באופן לא ממש מפתיע, הסיבה העיקרית בגללה רופאים ונוירולוגים כאחד ממליצים על המשחק.

כשהמוח שלנו לא מקבל מספיק גירויים, הוא עלול להביא עם הזמן אובדן זיכרון ואף דמנציה. ברידג' מורכב יותר בהשוואה למשחקים אחרים ודורש תכנון, אסטרטגיה והגיון שמסייעים לתרגול המוח וממריצים אותו. מחקרים הראו כי למבוגרים שנוהגים לשחק ברידג’, בהשוואה לאלה שלא, יש הגיון טוב יותר ויכולות זיכרון חזקות יותר.

המשחק דורש רמה גבוהה של ריכוז, הגירוי המוחי שקורה כתוצאה ממשחק באופן קבוע, יכול לשפר את הזיכרון, ריכוז ויכולות קוגניטיביות, החשובים כל כך ככל שאנו מזדקנים ונמצאים בסיכון גבוה יותר לאובדן הזיכרון וירידה בקוגניציה. בנוסף, מאחר וברידג' אינו מצריך מגע, גם אלו שלא נמצאים בכושר גופני מצויין, או קשיים גופניים אחרים ובו בזמן מסייע לשיפור מיומנות מוטוריות עדינות וזמן תגובה.

מעלה נוספת של המשחק ולא פחות חשובה היא חיי החברה והפגת הבדידות. בכל רחבי הארץ ניתן למצוא חוגי ברידג' לכל הגילאים. גם אצלנו ברשת פרוטיאה, יש מפגשי ברידג' קבועים במערכת שתורמים לתקשורת טובה והכרויות חדשות בין הדיירים.

אז, עכשיו שחשפנו את כל הקלפים, הגיע התור שלכם לטרוף את הקלפים ואת החיים!

אנא מלאו את הטופס

ונציגנו יחזור אליכם במהרה
    דילוג לתוכן