לפרוח בגיל הזהב

גינון הוא פעילות נהדרת בעלת יתרונות רבים לכל אדם, בכל גיל. אבל, עבור הגיל השלישי יש לו יתרונות וערך מוסף משמעותיים. לאחר הפרישה, קצב החיים מאט ומבוגרים רבים מפיקים בעזרת גינון תחושת משמעות וסיפוק. אבל לא רק, גינון מיטיב גם עם הבריאות הפיזית והנפשית שלהם.

אחד היתרונות הבולטים בגינון לגיל השלישי הוא העובדה שהוא תורם לפעילות פיזית. גינון משלב מגוון תנועות חיוניות כמו כיפוף, הרמה, חפירה ומתיחות. התנועות הללו משפרות את הגמישות, הכוח ואת שיווי המשקל, אשר מורידים את הסיכוי לנפילות ופציעות. בנוסף, השהות הממושכת באוויר הפתוח ובשמש, תורמת לויטמין די ומחזקת את המערכת החיסונית.

גבר בגיל הזהב משקה גינה

יתרון נוסף לגינון הוא היכולת שלו בהפחתת מתח ושיפור הבריאות הנפשית. לא מאמינים לנו? ישנן הוכחות מחקריות רבות שמצאו שפעילות של גינון בעלת השפעה מרגיעה על המוח, הפחתת תחושות חרדה ודיכאון. ואם אתם עדיין סקפטים אז הוכח קשר ישיר בין שהות ממושכת בטבע לבין תפקוד קוגניטיבי גבוה יותר.

הגינון מספק תחושות הישגיות ותכלית, אשר חשובות מאוד ומלוות אותנו מרגע לידתנו – תינוק שעשה את צעדיו הראשונים ומקבל תשואות רבות ממשפחתו, הרצון לקבל ציונים טובים בתקופת הלימודים, קידום בעבודה, גידול ילדים ועוד, כל אלו מלווים אותנו כמוטיבציות ומטרות לאורך חיינו ועלולות להיות מאתגרות עבור בני גיל הזהב שכבר אינם עובדים וכבר עברו את שלב גידול הילדים ובלעדי תחושת המטרה יכולים להרגיש מדוכדכים. 

הגינון הוא דרך נהדרת לבני הגיל השלישי לאינטראקציות חברתיות ונושאי שיחה עם אחרים. מבוגרים רבים לוקחים חלק בחוגי גינון קבוצתיים, בהם משתפים מידע, טיפים, עובדים על פרויקטי גינון משותפים ופשוט נהנים מחברתם של חברי הקבוצה. הגינון גם נותן פתח לשיח בן דורי כאשר הסבא או הסבתא משתפים את נכדיהם בחוויות הגינון, בידע ובניסיון שלהם.

סבתא ונכדה מטפלות בגינה יחד

ברשת פרוטיאה אנחנו מאמינים באיכויות והיתרונות של החיבור לטבע ולכן בכל בתי רשת פרוטיאה קיימים שטחים ירוקים נרחבים, פארקים, דירות עם גינה פרטית וטיולים רבים בחיק הטבע.
בפרוטיאה בכפר ישנה משתלה מרהיבה, אותה הדיירים מטפחים, שותלים ואף נהנים מהתבואה ששתלו וגידלו. 

הנה כמה תמונות מהשטח:

פעילויות לגיל הזהב

מוזמנים לבקר באתר רשת פרוטיאה לכל השירותים, חוגים ופעילויות.

פעילויות לגיל הזהב

אנא מלאו את הטופס

ונציגנו יחזור אליכם במהרה
    דילוג לתוכן