פעילויות קיץ לוהטות במזגן

החופש הגדול הוא אמנם "חג" של תלמידי בית ספר אבל עם תחילת הקיץ עבור רובנו מתחיל דגדוג ורצון לצאת מהשגרה ולחוות הרפתקה. ולשמחתנו הארץ הקטנה שלנו מלאה בפעילויות לכל הגילאים, מסלולי טיולים יפהפיים בדרגת קושי נמוכה וסיורים מודרכים לפינות נסתרות ומרתקות בארץ.
החלטנו לקבץ כמה אפשרויות מעניינות לפעילויות מתאימות לגיל הזהב וגם יחד עם כל בני המשפחה. השתדלנו למצוא כאלו שישלבו את הפריט הכי חם בקיץ – המזגן! אך לא רק.
מקווים שתהנו מההמלצות

"דיאלוג בחשיכה"

סיור המתקיים במוזיאון הילדים הישראלי, למבוגרים וילדים מעל גיל 9. הסיור נעשה בחושך מוחלט בהדרכת מדריכים עיוורים.
מובטחת לכם חוויה בלתי נשכחת בה לא רואים בעצם דבר,אך מגלים עולם ומלואו, על עצמנו והאחר.
המדריכים כולם עיוורים והם אלו אשר מובילים את המבקרים בחללים השונים בחשכה מוחלטת, ומזכירים באופן פעיל לנוכחים לפקוח את העיניים לאורך הביקור כדי "להראות" לנו, שהעולם שלהם אינו דל אלא רק שונה.
התערוכה חושפת אותנו לעולם חושים עשיר שבמרכזה שיעור חשוב על הפיכת מוגבלות לחוזק ומפגש ב"גובה העיניים" עם עיוורים ורואים.
מובטחת חוויה מרתקת ומרגשת, כזו שתלך איתכם במחשבות והארות גם בהמשך.
תערוכה נוספת מבית היוצר של "דיאלוג בחשיכה" היא – "הזמנה לשקט". מסע תקשורתי של שקט בהנחיית חירשים ואילמים, לגלות שפה אחרת בעזרת ערוץ תקשורת חלופי. בתערוכה זו מדברים בלי הפסקה אבל שומעים בעיניים ומדברים בידיים. במהלך הביקור יגלו המבקרים את כישורי התקשורת החלופיים שיש לכולנו וצורת הביטוי שלהם בהיעדר קול ושמיעה.

חינם אין כסף!

אתר "למטייל בישראל" יצא בטרנד העולמי FREE TOUR – סיורים מודרכים עם מדריכים מקצועיים, ללא תשלום מראש! מה הכוונה? בסיום הסיור ההחלטה היא שלכם האם להשאיר טיפ או לא, ואיזה סכום.
מגוון הסיורים גדול מאוד, בכל מיני אזורים בארץ ומצריך הרשמה מראש.
אחד מהסיורים שמשך את עיננו הוא – טיול מזמר בכרם התימנים ושוק הכרמל.
שכונת כרם התימנים בת"א היא שכונה שקטה, למרות המיקום המרכזי שלה, בצמוד לשוק הכרמל. השכונה מאופיינת בבנייה נמוכה, חצרות פנימיות ואווירה ייחודית. המדריך ילווה את הסיור בסיפור תולדות השכונה, סיפורי הזמרים והלהקות שצמחו ממנה כמו אהובה עוזרי, דקלון, בועז שרעבי ועוד. כל המסיירים יקבלו שירונים ויוכלו להצטרף לשירה ולהיסחף להוואי המיוחד שקיים בשכונה.
מסלול הטיול קליל ומישורי ומסתיים בשוק הכרמל אבל, אנחנו ממליצים לנצל את ההזדמנות ולטייל עצמאית בשוק שעבר שינוי בשנים האחרונות וצמחו בו הרבה מקומות קטנים בעלי ייחוד קולינרי שונה ומיוחד תוך שימור האופי האותנטי של השוק.

מקורות – מרכז מבקרים אשכול

בקרבת צומת המוביל נמצא אחד האתרים החשובים על תוואי המוביל הארצי – אתר אשכול. באתר מטופלים המים הנשאבים מהכנרת כדי לשפר את איכותם לפני שהם מוזרמים במערכת צינורות סגורה לכל הארץ, באמצעות "המוביל הארצי".
אתר המבקרים יצר חוויה רב -חושית מרתקת המתחילה במיצג מרהיב של מים, אורות, צבעים וצלילים, וממשיכה בסרטוני המחשה, מודלים, משחק טריוויה על מפת ענק של ארץ ישראל, בשילוב הסבר מרתק על מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם.
במהלך הסיור נכנסים לעובי ההר לראות את שלוש יחידות השאיבה הענקיות הפועלות משנת 1964. אחרי הביקור באתר תוכלו לתת קפיצה קטנה למצפור צ'רה, הצופה לנוף יפהפה של נחל עמוד. שם ניתן לראות את הגיחון (צינורות בצורת U) שהניחה "מקורות" על קירות הואדי במבצע הלקוח מסרטי מתח, ותבינו איך חוצים המים את ערוץ הנחל התלול בעומק של כ-150 מטר ועולים לגדה השנייה על פי חוק הכלים השלובים.
הביקורים בתיאום מראש וללא תשלום. הביקור מלווה בהדרכה ומיועד לקבוצות בלבד. משך ההדרכה כשעה וחצי ואם ממש לא בא לכם לצאת אפילו לרגע מהמזגן, מרכז המבקרים של מקורות מאפשר סיור דיגיטלי (ללא עלות) דרך הזום.

חסמבה, חסמבה, חסמבה!

במהלך שיטוטנו ברשת, נתקלנו באתר והתאהבנו בו ביג-טיים! ביגטיים 60+ הוא מועדון חברתי – תרבותי המוביל בישראל לגילאי 60 ומעלה. באתר תוכלו למצוא מפגשים ייחודיים בנושאים שונים, אירועי קונספט, טיולים וסיורים בארץ וגם בעולם, סדנאות, קורסים, ערבי שירה וריקוד ועוד מגוון של פעילויות ייחודיות במחירים מיוחדים לחברי המועדון.
אחת הפנינות שמיד תפסה לנו את העין היא – בעקבות חסמבה.
מי לא הכיר את החבורה שנהייתה סמל לדור- ירון זהבי, תמר היפה, אהוד השמן, מנשה התימני, משה ירחמיאל ועוזי הרזה, הדמויות בספריו של יגאל מוסינזון שחלקן נכתבו בהשראת דמויות מוכרות בחיינו כמו ירון לונדון ודני בלוך.
הטיול בעקבות חסמב"ה משלב קטעי קריאה שהפכו נדירים, ביקור בכמה מאתרי ההתרחשות והכרות עם תל אביב של שנות החמישים והשישים שהיוותה תפאורה לספר. הסיור עובר בכמה נקודות ומקומות מעניינים בעיר הקשורים לעלילות הספרים, חייו של הסופר וחיי הדמויות. מסלול הטיול מעגלי, בהליכה עירונית בדרגת קושי קלה, משך הטיול כ-3 שעות.

מקווים שיהיה קיץ מעניין ונעים!

*הזכויות לסיורים וטיולים הינן של המארגנים

 

אנא מלאו את הטופס

ונציגנו יחזור אליכם במהרה
    דילוג לתוכן