מעבר לדיור מוגן: טיפים להסתגלות מוצלחת

עם ההחלטה לעבור לדיור מוגן, טבעי שיעלו גם חששות. התחלות חדשות אינן תמיד קלות, אך הן מביאות איתן המון שינויים מרעננים ובמקרה זה, יכולות לשפר משמעותית את איכות החיים.
במאמר הבא נשתף אתכם בכמה טיפים מהנים ומועילים שיכולים להקל על ההסתגלות שלכם בדיור המוגן ולעזור לכם להפיק את המרב מהפרק החדש והמרגש הזה.

 1. חבקו את השינוי בחיוך
  גישה חיובית היא המפתח להסתגלות מוצלחת. עם המעבר תרוויחו חברויות חדשות, שפע של פעילויות וגישה לשירותים ושירותים שונים. שמרו על ראש פתוח והתמקדו בהזדמנויות שהפרק החדש בחייכם יכול להביא.

 2. שמרו על האוצרות שצברתם, שחררו את מה שאינכם צריכים יותר
  מומלץ מאוד להביא איתכם חפצים שמחממים את הלב, תמונות ומזכרות שיגרמו לחלל החדש שלכם להרגיש כמו בבית.
  יחד עם זאת, כדאי לנצל את ההזדמנות גם לשחרר חפצים וציוד שנאגרו עם הזמן. הנוסטלגיים מביננו אולי יתקשו להאמין, שצמצום חפצים, לרוב מביא איתו תחושה של קלילות וניקיון.
  לגבי פריטים וחפצים שימושיים, פשוט תשאלו מה מציע הבית החדש אליו אתם נכנסים. מומלץ ורצוי להגיע עם המשפחה או אדם קרוב שיסייע לכם – לרשום נקודות חשובות, בצילום, מדידות, הקלטה ושאלות. (ברשת פרוטיאה כל המתעניינים מגיעים לבקר באחד מבתי הרשת על מנת להתרשם ולשמוע על סוגי הדירות, מבנה השטח, המתקנים הנגישות וכו'.) והעבירו הלאה מה שאין בו צורך יותר. כדאי להיעזר בקרובי משפחה או מכרים עבור תהליך המיון.

 3. השתתפו בפעילויות חברתיות
  אחד היתרונות הגדולים ביותר של דיור מוגן ברשת פרוטיאה, הוא ההזדמנות למעורבות חברתית.
  ברשת פרוטיאה אנחנו מציעים שפע של פעילויות קהילתיות, חוגים, פעילויות תרבות, ארוחות משותפות, אירועים, טיולים ועוד, כל אלה יעזרו לכם ליצור קשר עם דיירים אחרים ולבנות חברויות משמעותיות. אינטראקציה חברתית היא לא רק מהנה אלא גם מסייעת בשמירה על רווחה נפשית, רגשית וקוגניטיבית.

 4. אמצו תחביבים חדשים
  זוכרים את התחביב הזה שתמיד רציתם להתחיל אבל אף פעם לא היה לכם זמן אליו?! אין זמן טוב מעכשיו! בין אם שקלתם גינון, אמנות, שפות, נגרות או תיאטרון, ברשת פרוטיאה תוכלו להתנסות בחוויות חדשות, לגלות כשרונות חבויים, לחקור תחומי עניין חדשים וליהנות בלי הפסקה!

 5. שמרו על סקרנות והמשיכו ללמוד
  ברשת פרוטיאה מוצעות לכם הזדמנויות לימוד רבות, פעילויות מעשירות כמו מועדוני קריאה, הרצאות וסדנאות המועברים ע"י מנחים חיצוניים וגם על ידי הדיירים, שתורמים מהידע המקצועי והאישי שלהם, תרבויות שונות ושפות חדשות. 6. שמרו על קשר עם אהובים
  שמרו על קשר קבוע עם בני משפחה וחברים באמצעות ביקורים, שיחות טלפון או שיחות וידאו. קשרים חזקים יכולים לספק תמיכה רגשית ולשפר את הרווחה הכללית שלכם.

 7. צרו קשרים עם החברים ואנשי הצוות שסביבכם
  אל תהססו לבקש את תמיכת אנשי הצוות של רשת פרוטיאה או לשאול כל שאלה, אנחנו  כאן עבורכם. בנוסף, גם דיירים ותיקים שכבר חוו מעבר דומה יוכלו לעזור לכם לנווט את תקופת ההסתגלות בצורה חלקה יותר.


לסיכום, המעבר לדיור מוגן הוא שינוי משמעותי. תנו לעצמכם את הזמן להסתגל והרשו לעצמכם לקבל עזרה ותמיכה מהסביבה שלכם.
אנחנו מאחלים לכם שהפרק החדש הזה בחייכם יהיה מאושר ומלא בחוויות וחברויות וחדשות.
ומזמינים אתכם לבקר באחד מהבתים של רשת פרוטיאה.

אנא מלאו את הטופס

ונציגנו יחזור אליכם במהרה
  דילוג לתוכן